Remont mieszkania lub domu zawsze wiąże się z dużą ilością pyłu, kurzu i bałaganu. Sprzątanie po remoncie może być skuteczne, szybkie i efektywne, pod warunkiem, że dobrze się do niego przygotujesz. Usuwanie resztek farb, materiałów budowlanych, trudnych do wyczyszczenia zabrudzeń czy chociażby wszechobecnego kurzu wymaga nie tylko czasu, ale też odpowiedniej organizacji pracy. Szybkie i efektywne sprzątanie po remoncie to także przygotowanie odpowiedniego asortymentu środków i sprzętu czyszczącego. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty przy zminimalizowaniu nakładu pracy, przyda Ci się pomoc profesjonalnej firmy sprzątającej. Czysta Polska zapewnia wsparcie w doborze odpowiednich maszyn, konfiguracji sprzętu i akcesoriów dostosowanych do Twojej pracy i potrzeb. Jeśli odpowiednio się przygotujesz, sprzątanie poremontowe przebiegnie sprawnie, szybko i bez zakłóceń.

Szybkie i efektywne sprzątanie po remoncie – zasady

Sprzątanie po remontach i budowach z pewnością będzie łatwiejsze, jeśli wcześniej zabezpieczysz wszystkie powierzchnie, takie jak meble, sprzęty AGD czy podłogę. Warto również uszczelnić drzwi do pomieszczeń, które nie wymagają remontu – jeśli zabezpieczysz je folią budowlaną, mniej kurzu i pyłu dostanie się do środka.

Rozpoczynając sprzątanie mieszkania po remoncie zwróć uwagę na kilka istotnych czynników – stosowanie prostych zasad ułatwi Ci poremontowe porządki i sprawi, że sprzątanie po remoncie przebiegnie szybciej i zabierze Ci mniej energii.

  • Na początek pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu pomieszczeń do sprzątania. Usuń puszki po farbach, fragmenty drewna, gwoździe z podłogi czy resztki gruzu.
  • Sprzątanie po budowie czy remoncie zacznij od góry do dołu – najpierw wyczyść powierzchnie położone wyżej, jak sufity czy lampy, następnie przejdź do mycia mebli, ścian i okien; na końcu wyczyść podłogi.
  • Zacznij od sprzątania na sucho, jak odkurzanie czy zamiatanie. Dopiero po usunięciu pyłu i kurzu przejdź do sprzątania na mokro z zastosowaniem odpowiednich detergentów i urządzeń.
  • Podczas prac remontowych większość pyłu osadza się na ścianach, dlatego pamiętaj o ich dokładnym wyczyszczeniu.
  • Zwracaj uwagę na szczegóły, jak czyszczenie otworów wentylacyjnych, listew podłogowych czy narożników, oraz czyszczenie mebli w środku. Oczyść z brudu wszystkie, nawet najmniejsze przedmioty.
  • Aby sprzątanie po remoncie było efektywne, najlepiej porządkuj pomieszczenia po kolei, by nie przenosić między nimi brudu. Większość powierzchni, zwłaszcza okna i podłogi, wymagać będzie kilkukrotnego mycia.

Jeśli nie zdecydujesz się na samodzielne sprzątanie po remoncie, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Dowiedz się, ile kosztuje sprzątanie domu po remoncie i zapewnij sobie skuteczne i szybkie sprzątanie poremontowe z użyciem odpowiednich maszyn i środków czyszczących.

Sprzątanie po remontach i budowach – wybór sprzętu czyszczącego

Sprzątanie mieszkania po remoncie będzie łatwiejsze i o wiele bardziej skuteczne, jeśli użyjesz odpowiedniego sprzętu czyszczącego i detergentów właściwych do danych powierzchni. Do tego zadania przyda się mop, ściereczki, rękawice ochronne, odkurzacz i wiele innych akcesoriów, w zależności od zakresu prac remontowych i wielkości powierzchni wymagających czyszczenia. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, zapewniającej odpowiedni sprzęt, jak:

Dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu jesteś w stanie doczyścić niemal każdą powierzchnię, począwszy od zachlapanych cementem okien, ścian czy podłogi, aż po ostateczne przygotowanie pomieszczeń do użytkowania. W ten sposób nie tylko oszczędzasz czas i energię, ale także zyskujesz gwarancję, że sprzątanie mieszkania po remoncie będzie dokładne i skuteczne.

Oficjalny dystrybutor Fimap

Maszyny
czyszczące

Sprawdź całą gamę maszyn czyszczących

Zobacz ofertę

Oficjalny serwis Fimap

serwis czysta polska

Serwis
urządzeń

Szereg usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych

Zamów serwis

Pakiety finansowania

Leasing i wynajem
maszyn

Wybierz najdogodniejszą opcję finansowania dla siebie

Sprawdź