Czyszczenie posadzek przemysłowych nie musi, ale może być, jednym z obowiązków firmy sprzątającej. W zasadzie niezależnie od czyszczonej powierzchni wykonanie tego zadania w dokładny i profesjonalny sposób będzie możliwe wyłącznie z wykorzystaniem specjalnego sprzętu. Jakie maszyny wybrać do firmy sprzątającej? Sprawdź, zanim podejmiesz ostateczną decyzję!

Czyszczenie posadzek przemysłowych – czemu jest tak ważne?

Czyszczenie posadzek przemysłowych ma na celu nie tylko utrzymanie estetycznego efektu czystej podłogi, ale może mieć również pośredni wpływ na utrzymanie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Mycie posadzek przemysłowych powinno być wykonywane regularnie z uwagi na:

  • Konieczność usuwania substancji, które mogą stanowić zagrożenie poślizgnięciem się lub zatruciem (oleje, smary, toksyczne środki chemiczne).
  • Utrzymanie czystości i higieny w miejscu pracy.
  • Utrzymanie posadzek przemysłowych w dobrej kondycji przez długi czas.

Mycie posadzek przemysłowych ma zatem holistyczny wpływ na higienę i bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Profesjonalne maszyny czyszczące mogą sprawić, że sprzątanie trudnych, intensywnie użytkowanych i porowatych nawierzchni będzie szybkie, skuteczne i wygodne. Wiele jednak zależy od tego, w jakie funkcje będzie wyposażona maszyna czyszcząca do podłóg.

Jak utrzymać czystość na halach produkcyjnych?

Jedną z podstawowych kwestii związanych z utrzymaniem porządku na halach produkcyjnych (niezależnie od gałęzi przemysłu) jest regularne sprzątanie. Z uwagi na dość duże przestrzenie, jakimi charakteryzuje się większość hal w przedsiębiorstwach, sprzątanie odbywa się zazwyczaj cyklicznie, z wykorzystaniem zautomatyzowanych urządzeń mechanicznych. Posadzki są jednym z elementów, który jest poddawany intensywnemu użytkowaniu i co za tym idzie – silnym zabrudzeniom. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie ich w czystości jest regularne szorowanie mechaniczne z wykorzystaniem np. maszyn do czyszczenia podłóg. W doczyszczaniu trudnych zabrudzeń pomogą również profesjonalne środki czyszczące, które nie tylko usuwają silne zanieczyszczenia, ale też konserwują myte powierzchnie i zapobiegają szybkiemu osadzaniu się brudu.

Jak utrzymać czystość na posadzkach magazynowych?

Dobre posadzki magazynowe są wykonane zazwyczaj z antypoślizgowych, porowatych materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. To jednak materiał, który jest niezwykle problematyczny w utrzymaniu czystości. Zanieczyszczenia wnikają głęboko w jego strukturę, a sama jego faktura jest niezwykle trudna w czyszczeniu. Z tym zadaniem najlepiej radzą sobie profesjonalne maszyny do czyszczenia hal magazynowych, które dokładnie usuną wszelkie zabrudzenia nawet z posadzek betonowych, z mikrobetonu i innych porowatych nawierzchni.


Jakie wybrać maszyny do mycia posadzek przemysłowych?

Jedną z mocniejszych stron każdej firmy sprzątającej jest posiadanie na własność maszyn czyszczących. Warto również mieć świadomość tego, że nierzadko jest to jeden z czynników, który może przeważyć o wyborze oferty danego serwisu sprzątającego, stawiając go ponad gorzej wyposażoną konkurencją. Jakie maszyny wybrać do firmy sprzątającej? Na szczególną uwagę zasługują profesjonalne :

  • szorowarki ze szczotkami talerzowymi
  • szorowarki ze szczotkami cylindrycznymi
  • maszyny oscylacyjne
  • maszyny czyszczące samojezdne
  • maszyny ręczne

Tego rodzaju sprzęt jest w stanie dokładnie wyczyścić posadzki na powierzchniach od 400 m² do 5.500 m², co daje naprawdę duże możliwości szybkiego zwrotu inwestycji w tego rodzaju maszyny.

W Czysta Polska możesz dopasować maszyny do mycia podłóg do indywidualnych potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Niektóre pomogą Ci również rozszerzyć listę oferowanych usług. Szorowarki do podłóg świetnie sprawdzą się również w przypadku czyszczenia kostki brukowej, z kolei zaawansowane maszyny do czyszczenia hal produkcyjnych będą wydajnie i skutecznie pracować nawet na bardzo dużych powierzchniach – radzą sobie z trudną fakturą posadzek i silnymi zabrudzeniami. Jeżeli interesuje Cię nowoczesny, wydajny i profesjonalny sprzęt do czyszczenia podłóg – zapoznaj się z naszą ofertą!

Oficjalny dystrybutor Fimap

Maszyny
czyszczące

Sprawdź całą gamę maszyn czyszczących

Zobacz ofertę

Oficjalny serwis Fimap

serwis czysta polska

Serwis
urządzeń

Szereg usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych

Zamów serwis

Pakiety finansowania

Leasing i wynajem
maszyn

Wybierz najdogodniejszą opcję finansowania dla siebie

Sprawdź