Drukarki 3D

W ostatnim czasie zastosowanie drukarek 3D stało się znacznie bardziej rozpowszechnione, a oferta produktów drukowanych stale się powiększa.
Drukarki te są obecnie wykorzystywane nie tylko do produkcji prototypów, ale także do produkcji bezpośredniej.

Druk 3D gwarantuje doskonałe standardy jakości, a w niektórych przypadkach nawet lepsze niż konwencjonalne procesy produkcyjne.
Odkurzacze przemysłowe są idealnym narzędziem do ciągłego czyszczenia i konserwacji drukarki 3D, aby zagwarantować najwyższą jakość produktów.

Produkcja dodatków może obejmować stosowanie różnych kompozytów takich jak tworzywa sztuczne, metale i ceramika.

Biorąc pod uwagę różnorodność materiałów stosowanych w produkcji dodatków, wybór odpowiedniego odkurzacza przemysłowego ma kluczowe znaczenie.


Pyły pochodzące z produkcji dodatków

Pyły wytworzone w tym procesie można podzielić na 3 główne kategorie:

Niepalne i nieprzewodzące

W przypadku tej kategorii materiałów pył nie stanowi żadnego zagrożenia dla operatora. Dlatego do jego zbierania wystarczy aspirator o charakterystyce filtrowania odpowiedniej do rodzaju i wielkości ziarna pyłu.

Niepalne i przewodzące

Do tego rodzaju pyłów konieczne jest zastosowanie odkurzacza z certyfikatem ATEX kategorii 3D. Coynco produkuje odkurzacze przemysłowe ATEX z filtrami antystatycznymi lub przewodzącymi, z bębnem zbiorczym i komorą filtracyjną wykonane w standardzie ze stali nierdzewnej AISI 304. Gwarantuje to absolutne bezpieczeństwo w uziemieniu wszelkich prądów elektrostatycznych.
Wszystkie odkurzacze Coynco ATEX są wyposażone w komorę filtracyjną ze stali nierdzewnej AISI 304 i dlatego mogą być oznaczone jako strefa wewnętrzna 20.

Palne i przewodzące

Oferta Coynco do odkurzania tej kategorii materiałów obejmuje odkurzacze z certyfikatem ATEX oraz specjalny system zbierania, który działa poprzez zanurzenie proszków w cieczy obojętnej, takiej jak olej parafinowy.
W ten sposób zassane proszki są natychmiast neutralizowane po pierwszym kontakcie z cieczą.