Zastanawiasz się, jak zamiatarka do kostki brukowej będzie najlepsza? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem – chętnie doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie!

Zamiatarka do kostki brukowej – jaką wybrać?

Wybranie odpowiedniego urządzenia do oczyszczania kostki brukowej nie jest wcale prostym zadaniem. Sprzęt tego typu jest bowiem dość poważną inwestycją – ważne zatem, by w pełni odpowiadał naszym potrzebom. Posiadanie własnej zamiatarki do kostki brukowej jest ogromnym udogodnieniem. Uprzątnięcie chodnika czy też innego podłoża tak, by prezentowało się nienagannie, nie będzie już wymagało korzystania z miotły. Sprzątanie w ten sposób zazwyczaj trwa bardzo długo, a co jeszcze ważniejsze – jest wyjątkowo męczące! Zamiatarki doskonale sprawdzą się jako zamiennik tradycyjnej miotły – zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym. Już po pierwszym użyciu urządzenia, właściciele kostki brukowej z pewnością odczują ogromną różnicę. Warto przy okazji dodać, że taki sprzęt sprawdza się nie tylko w ogrodzie – z powodzeniem można przy jego pomocy posprzątać taras czy chodnik.

Istnieje kilka rodzajów zamiatarek do kostki brukowej – przed podjęciem konkretnej decyzji, warto zapoznać się ze specyfikacją każdej z nich.

Zamiatarka elektryczna do kostki brukowej – zalety

Zamiatarka do kostki brukowej elektryczna jest dość często stosowanym rozwiązaniem. Urządzenie takie posiada dość niewielkie rozmiary – może przypominać wyglądem kosiarkę ogrodową. Sprzęt taki składa się z mocnych szczotek czyszczących, pojemnika na gromadzony brud, jak również uchwytu. Oprócz dość filigranowych rozmiarów, warto zwrócić uwagę także na wagę – zazwyczaj jest ona dość niska, gdyż mieści się w granicach od dziewięciu do dwudziestu kilogramów. Użytkownik nie będzie zatem miał żadnego problemu z tym, by na przykład przenieść zamiatarkę w nieco mniej dostępne miejsce. Ten typ zamiatarki do kostki brukowej doskonale nada się do czyszczenia niewielkich powierzchni – na przykład ścieżek chodnikowych w ogródku czy też małych tarasów.

Zamiatarki spalinowe do kostki brukowej – czy warto inwestować?

Kolejny rodzaj urządzenia do czyszczenia kostki brukowej, to zamiatarka spalinowa. Tego typu sprzęt doskonale nadaje się do czyszczenia znacznie większych powierzchni – placów, szerokich chodników czy sporych rozmiarów parkingów. Urządzenie spalinowe posiada dość dużą moc; jest przy tym również bardzo wydajna. Zamiatarka spalinowa waży dużo więcej, niż ta elektryczna – niektóre osoby mogą mieć zatem kłopot z tym, by nią operować. Sprzęt taki charakteryzuje się jednak trwałością – z powodzeniem można zatem korzystać z niego przez naprawdę długi czas.

Wybór tej najbardziej odpowiedniej zamiatarki do kostki brukowej zależy zatem przede wszystkim od jej przeznaczenia. Jeżeli stanęliśmy przed wyzwaniem oczyszczenia ogromnego terenu, konieczne będzie skorzystanie z zamiatarki spalinowej. Mniejsze powierzchnie spokojnie można zamieść przy pomocy ręcznej zamiatarki elektrycznej, która jest dość lekka, zatem łatwo jest nią kierować.

Oficjalny dystrybutor Fimap

Maszyny
czyszczące

Sprawdź całą gamę maszyn czyszczących

Zobacz ofertę

Oficjalny serwis Fimap

serwis czysta polska

Serwis
urządzeń

Szereg usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych

Zamów serwis

Pakiety finansowania

Leasing i wynajem
maszyn

Wybierz najdogodniejszą opcję finansowania dla siebie

Sprawdź