Do utrzymania czystości na dużych powierzchniach, niezbędne będą maszyny czyszczące do mycia podłóg. Na co zwrócić uwagę przed zakupem? W naszym poradniku odpowiadamy na to pytanie.

Urządzenie do mycia podłóg – jak wybrać najlepsze?

Sprzątanie wielkopowierzchniowych przestrzeni bez użycia do tego specjalistycznego sprzętu jest czasem po prostu niewykonalne. Czysta podłoga jest jednak koniecznością – utrzymywanie estetycznego wyglądu sklepów czy hal produkcyjnych jest przecież jasno określone przez przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Wygląd takich pomieszczeń ma również bezpośrednio wpływ na samopoczucie klientów czy też pracowników – konieczne jest zatem dbanie o ten aspekt.

Profesjonalne maszyny czyszczące są dość łatwe w użytkowaniu, a co ważniejsze – skutecznie usuwają zanieczyszczenia. Zakup takiego sprzętu powinien być jednak poprzedzony sprawdzeniem, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Poszczególne modele różnią się bowiem pod wieloma względami – warto się z nimi zapoznać!

Profesjonalne maszyny czyszczące

Do tego, by wybrać najlepsze maszyny do mycia podłóg, konieczne będzie odpowiedzenie sobie na kilka pytań. Istotną kwestią jest powierzchnia czyszczonej podłogi. częstotliwość wykonywania takiej czynności, a także czas, w którym powinno zostać umyta. Dzięki takim informacjom znacznie łatwiej będzie nam dobrać takie urządzenie, które w całości będzie odpowiadało naszym potrzebom. Potencjalny klient ma do wyboru dwa główne rodzaje takich urządzeń – można kupić maszynę czyszczącą, która jest zasilana z sieci, jak również taką, która nie wymaga podłączenia do prądu.

Maszyna czyszcząca samojezdna na baterie może być znacznie droższa niż ta zasilana energią elektryczną. Nie ma ona jednak ograniczenia w postaci kabla, zatem może być szybsza, a co za tym idzie – skutecznie wyczyścić znacznie większą przestrzeń. Przeszkadzający kabel może również ograniczać ruchy operatora danej maszyny, przez co sprzątanie będzie odbywało się znacznie wolniej.

Minusem zakupu urządzenia do czyszczenia podłogi działającego na akumulator jest fakt, że ma ona znacząco ograniczony czas pracy. Po rozładowaniu maszyny konieczne będzie jej ponowne ładowanie, co z kolei wydłuża cały proces. Urządzenie do czyszczenia posadzek na kablu nie rozładuje się, gdyż jest bez przerwy podłączone do źródła zasilania. Z powodzeniem można go zatem używać przez naprawdę długi czas.

Na rynku tego typu urządzeń znaleźć można również takie, które posiadają funkcję automatycznego osuszania podłogi. Oczywiście są one droższe, ale w przypadku niewielkiej ilości czasu na wyschnięcie takiej powierzchni, sprawdzą się one naprawdę niezawodnie. Zachęcamy do zajrzenia na stronę internetową naszej firmy. Proponujemy między innymi:

Sprzedajemy wyłącznie najwyższej jakości sprzęt, który będzie działał niezawodnie przez naprawdę długi czas! Możemy także zaproponować klientom atrakcyjne ceny urządzeń do mycia podłóg.

Oficjalny dystrybutor Fimap

Maszyny
czyszczące

Sprawdź całą gamę maszyn czyszczących

Zobacz ofertę

Oficjalny serwis Fimap

serwis czysta polska

Serwis
urządzeń

Szereg usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych

Zamów serwis

Pakiety finansowania

Leasing i wynajem
maszyn

Wybierz najdogodniejszą opcję finansowania dla siebie

Sprawdź