Na rynku istnieje duży wybór nowoczesnych, łatwych w obsłudze i skutecznych maszyn do czyszczenia podłóg. Zastanawiasz się, jaką wybrać szorowarkę i czy warto zainwestować w urządzenie zastępujące mopa? Obecnie urządzenia szorujące stają się coraz bardziej nieodłącznym elementem w zakresie szybkiego i dokładnego czyszczenia różnych powierzchni. Z ich zaawansowanych technologii korzystają duże firmy, hotele, supermarkety czy magazyny, zapewniając sobie czyste powierzchnie, gotowe do użytku niemalże od razu po użyciu szorowarki. Mało tego – współczesne maszyny czyszczące produkowane są w wielu rozmiarach i wersjach, co daje możliwości wykorzystania ich także do niewielkich powierzchni. Czy szorowarki do podłóg zawsze sprawdzą się zamiast tradycyjnego mopa lub urządzenia czyszczącego? Porównaj ich właściwości i przekonaj się sam!

Mop jako maszyna czyszcząca a szorowarka do podłóg – różnice

Szorowarka zastępująca system czyszczenia ręcznego, taki jak np. mop, charakteryzuje się kompaktową konstrukcją, dużą zwrotnością, mobilnością i wydajnością. Co jeszcze wyróżnia tego typu szorowarki?

 • posiadają wszystkie zalety czyszczenia zmechanizowanego, a jednocześnie eliminują konieczność użycia mopa i wiadra;
 • mają elastyczne przeguby, w związku z czym mogą poruszać się w dowolnym kierunku, co ułatwia sprzątanie wzdłuż ścian i wokół mebli;
 • zajmują niewiele miejsca i są łatwe w transporcie, co ma szczególne znaczenie, jeśli potrzebujesz przenieść maszynę między piętrami czy obiektami.

W przypadku większych powierzchni, jak hotele, szpitale, sklepy, restauracje czy biura, sprawdzą się profesjonalne szorowarki do podłóg. Co je wyróżnia?

 • szorowarki działają poprzez ruch obrotowy okrągłej szczotki szorującej napędzanej silnikiem umieszczonym w głowicy maszyny;
 • nadają się do czyszczenia powierzchni o różnej strukturze, w tym antypoślizgowych i nierównych;
 • czyszczą powierzchnie, jednocześnie je osuszając – dzięki temu podłoga jest gotowa do użytku natychmiast po użyciu szorowarki.

Wszystkie typy szorowarek i maszyn sprzątających ułatwią Ci sprzątanie każdej powierzchni, a z bogatej oferty Fimap z pewnością wybierzesz urządzenie, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

Szorowarka do podłóg – wybierz model odpowiedni do swoich potrzeb

Szorowarki do podłóg na pierwszy rzut oka mogą przypominać skomplikowaną, ciężką maszynę, są jednak dość proste w swojej konstrukcji i mają intuicyjną zasadę działania. Szorowarka gruntownie czyści różnego rodzaju powierzchnie poprzez ich szorowanie za pomocą odpowiedniej szczotki. Szczotkę napędza silnik, zasilany sieciowo lub akumulatorem, sprawiając, że wprawiona ona zostaje w ruch obrotowy. To właśnie, w połączeniu z fizycznym dociskiem do podłoża, pozwala na usuwanie nawet mocno utrwalonych zabrudzeń.

Co zatem wybrać? Mopa czy profesjonalną maszynę do czyszczenia? Wszystko zależy od tego, do czego chcesz wykorzystywać urządzenie. Szorowarki najczęściej używane są do:

 • czyszczenia dywanów,
 • dokładnego mycia różnego rodzaju posadzek,
 • czyszczenia podłóg po remontach,
 • czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, również schodów.

Profesjonalne maszyny czyszczące sprawdzą się tam, gdzie odpowiadasz za czystość w:

 • sklepach i marketach,
 • szkołach, dużych biurach,
 • halach i magazynach,
 • firmach produkcyjnych.

Warto również podkreślić, że szorowarka do podłóg przyda się wszędzie tam, gdzie nie radzi sobie mop zwykły, parowy albo elektryczny. Zdecydowanie przewyższa osiągi zwykłych odkurzaczy czy myjek, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem zamiast tradycyjnego mopa, jeśli zależy Ci na czystej powierzchni i komforcie pracy.

Oficjalny dystrybutor Fimap

Maszyny
czyszczące

Sprawdź całą gamę maszyn czyszczących

Zobacz ofertę

Oficjalny serwis Fimap

serwis czysta polska

Serwis
urządzeń

Szereg usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych

Zamów serwis

Pakiety finansowania

Leasing i wynajem
maszyn

Wybierz najdogodniejszą opcję finansowania dla siebie

Sprawdź