Czyszczenie powierzchni

Coynco od początku stawia sobie za cel rozwiązanie największego problemu związanego z odkurzaniem przemysłowym, jakim jest drobny pył!

Drobny pył jest najtrudniejszy do zassania, ponieważ może bardzo szybko zatykać filtry, a w konsekwencji znacznie zmniejszać wydajność ssania.

Dlatego firma Coynco poświęciła lata na badania i rozwój projektów skutecznych systemów filtrujących do odsysania drobnego i bardzo drobnego pyłu, poświęcając uwagę nawet najdrobniejszym szczegółom.

Od pierwszych modeli Coynco był pionierem we wprowadzaniu filtrów wkładowych do jeszcze mało wykorzystywanych i wówczas rozważanych odkurzaczy przemysłowych na rzecz klasycznych filtrów wykonanych z poliestru.

Polerowany beton był głównym przedmiotem różnych testów analizujących skuteczność stale rozwijających się systemów filtrujących.

Pożądanym rezultatem było możliwie najmniejsze zatykanie filtra po zassaniu pewnej ilości kurzu, a w konsekwencji skuteczny system czyszczenia filtrów.

W związku z tym opracowano system czyszczenia filtrów, który umożliwia ciągłe odsysanie kurzu bez przerw, dzięki czemu filtry są zawsze czyste.
Ten system czyszczenia filtra jest dostępny we wszystkich modelach o nazwie ICLEAN.

W obróbce powierzchni dużą wagę przywiązuje się często do maszyn takich jak szlifierki, spulchniacze czy śrutownice oraz narzędzia służące do usuwania lub wygładzania powierzchni, stawiając w tle odkurzacz przemysłowy.

Zamiast tego wskazane byłoby umieszczenie aspiratora na tym samym poziomie ważności, co inne maszyny, ponieważ aspirator umożliwia:

Zwiększoną produktywność

Skuteczny odkurzacz przemysłowy z automatycznym systemem czyszczenia filtra ICLEAN skraca czas operacji szlifowania, ponieważ eliminuje przestoje maszyny z powodu zatkania filtra.

Środowisko wolne od pyłów

Pył pochodzący z polerowania powierzchni jest niebezpieczny dla zdrowia operatorów, ponieważ w przypadku cementu zawiera mikrokrzemiany. Polerowane materiały, czy to beton, marmur, metale, żywice, mają bardzo drobny rozmiar ziarna i są wdychane przez operatora, jeśli nie są prawidłowo zassane u źródła.

Aby móc odsysać 99,995% kurzu i zapewnić optymalny i certyfikowany profesjonalny wynik czyszczenia, należy zastosować systemy filtrów HEPA.

Bezpieczne usuwanie odkurzonego pyłu

System ciągłego worka LONGOPAC® umożliwia zbieranie drobnego i suchego pyłu, tworząc worki o różnych wymiarach i wadze, aby następnie móc je zamknąć i wygodnie zutylizować w absolutnym bezpieczeństwie.

Modele do czyszczenia powierzchni

MODELE 220 ICLEAN – 235 ICLEAN BAG – S 2 M ICLEAN FOR SMALL TOOLS

Szeroka gama odkurzaczy przemysłowych z 2 silnikami jednofazowymi z automatycznym czyszczeniem filtra ICLEAN. Dostępne systemy zbierania z bębnem i wymiennym Longopac w modelu S 2 M ICLEAN, z opcjonalnym teleskopowym systemem sprężyn gazowych w celu zmniejszenia wysokości maszyny podczas transportu.

MODELE 350 ICLEAN – 350 BAG ICLEAN – S 3 M ICLEAN FOR COMBINATION WITH SANDING MACHINES

Najpopularniejsze modele odkurzaczy przemysłowych z 3 silnikami jednofazowymi i automatycznym systemem czyszczenia filtra ICLEAN. Idealny do łączenia z średnimi i dużymi szlifierkami, skaryfikatorami i małymi śrutownicami.

MODELE 111 – 221 – 331 PULSE

Modele odkurzaczy przemysłowych z 1-2-3 silnikami jednofazowymi z podwójną filtracją HEPA, ręcznym systemem czyszczenia filtra PULSE, systemem zbierania Longopac®, szczególnie cenione za nisko położony środek ciężkości.

MODELE 222 —333 ICLEAN Ultra

Odkurzacze przemysłowe porównywalne konstrukcją do modeli PULSE, ale z automatycznym systemem czyszczenia, który nigdy nie przestaje odkurzać.

Modele HDC 355-511 ICLEAN 

Modele trójfazowe to odkurzacze przemysłowe odpowiednie do pracy na dużych powierzchniach w połączeniu z maszynami do obróbki dużych powierzchni, które mogą pracować w trybie ciągłym i intensywnym przy dużych ilościach pyłu. System czyszczenia filtra jest automatyczny i do pracy nie jest wymagane użycie sprężonego powietrza.