Pozostałości

W procesie piaskowania powstaje znaczne nagromadzenie pozostałości. Osady te składają się z pozostałości piasku i metalu o wysokim ciężarze właściwym, które wymagają użycia odkurzaczy przemysłowych o dużej mocy ssania i większej mocy zainstalowanej, preferujących duże podciśnienie.

Odkurzacze przemysłowe, które odpowiadają tym właściwościom, mogą być zasilane elektrycznie lub sprężonym powietrzem za pomocą systemu Venturi.
W przypadku modeli elektrycznych stosuje się turbinę boczno-kanałową z wysoką głowicą, a w razie potrzeby można je również wyposażyć w falownik, aby jeszcze bardziej zwiększyć moc ssania przydatną przy zbieraniu ciężkiego materiału.


Co należy robić

Pozostałości do odkurzania w tym obszarze są szczególnie ścierne, dlatego wymagają zastosowania określonych rur i pewnych konstrukcyjnych środków ostrożności, takich jak zastosowanie wymiennych gum Vulkolan wewnątrz urządzenia, które zapobiegają erozji odkurzanego materiału metalowej konstrukcji odkurzacza.

Do tego typu ssania konieczne jest zbudowanie szczególnie wytrzymałej maszyny z predyspozycjami do ewentualnego przewiezienia wózkiem widłowym.

Na naszych odkurzaczach przemysłowych istnieje możliwość zainstalowania separatorów lub systemów odciągowych ad hoc, które pozwalają na ponowne wykorzystanie materiału niezbędnego do procesu piaskowania, a także mogą być przydatne do zwiększenia zdolności zatrzymywania zasysanego materiału.