Zrównoważone rozwiązania technologiczne

Zrównoważone rozwiązania technologiczne firmy FIMAP służą zapewnieniu czystości. Sprzątanie z ich wykorzystaniem w naturalny sposób wymusza zużycie wody, energii i detergentów. Z tego powodu firma FIMAP tworzy technologie, które pomagają utrzymać produktywność przy jednoczesnej optymalizacji wykorzystania zasobów.

Zrównoważone technologie FIMAP są przyjazne dla środowiska, a także angażują użytkownika w odpowiedzialne korzystanie z zasobów, oferując jednocześnie wiele korzyści. Dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów zastosowanie tych technologii gwarantuje:

  • niższe koszty sprzątania w przeliczeniu na metr kwadratowy,
  • dłuższy czas pracy między przestojami technicznymi,
  • oszczędność czasu,
  • skuteczniejsze sprzątanie i mycie obiektów,
  • większą wydajność zasobów – sprzątanie większych powierzchni bez wzrostu zużycia środków.

Technologie, których używamy

FFM – Fimap Fleet Management

FFM – Fimap Fleet Management

FFM to FIMAP Fleet Management, czyli system zarządzania flotą maszyn sprzątających – zbiera on dane przesyłane przez maszyny i przetwarza je na cenne informacje, do których użytkownik ma dostęp na bieżąco – poprzez portal internetowy FFM lub aplikację mobilną My.Machine. System podaje na bieżąco położenie maszyn, sposób jej pracy, osiągi, poziomy zużycia energii i czynników, jej oddziaływanie na środowisko – w podziale na całą flotę widoczną w systemie, czy zmianę prac porządkowych.

Przeczytaj więcej

LI-ION Technology

LI-ION Technology

Akumulatory litowe znacznie podnoszą wydajność maszyn sprzątających – ładuje się je szybko, a także pozwalają na regulację poziomu poboru prądu z ogniw. Umożliwiają zatem sprzątanie z mocą ściśle dobraną do warunków i wyróżniają się bardzo długim czasem pracy między ładowaniami.

Przeczytaj więcej

ECO MODE

ECO MODE

Tryb „Eco Mode” naszych produktów to inaczej konfiguracja ich pracy ograniczająca poziom hałasu i zużycie energii, wody i detergentów przez maszyny FIMAP.

Hybrid Technology

Hybrid Technology

Napęd hybrydowy łączy autonomię pracy typową dla silników spalinowych z ekologiczną energią z akumulatorów. „Hybrydy” są w stanie odzyskiwać energię elektryczną autonomicznie ładując akumulatory, co jest ekologiczne – mogą też pracować przez większość czasu na prądzie, zmniejszając poziom emisji CO2 w spalinach nawet o 69%.

Przeczytaj więcej

Wet or Dry Technology

Wet or Dry Technology

Technologia Wet or Dry zapewnia możliwość wyboru sposobu czyszczenia: na mokro lub na sucho

Auto Clean

Auto Clean

System Auto Clean pozwala na automatyczne czyszczenie filtra.

Tryb POWER

Tryb POWER

W trybie tym maszyna wydaje więcej roztworu detergentu, pracując jednocześnie z większym naciskiem pada na podłoże i większą siłą odkurzania popłuczyn z podłoża – pozwala to poradzić sobie z bardzo uporczywym brudem.

Auto Mode

Auto Mode

System natychmiastowego aktywowania wszystkich funkcji czyszczenia.

Technologia szorowania oscylacyjnego

Technologia szorowania oscylacyjnego

Oscylacyjny ruch organów myjących gwarantuje idealną czystość każdej sprzątanej powierzchni. Pad szorujący zawsze dotyka sprzątanej podłogi całą swoją powierzchnią, co skutkuje równomierną skutecznością czyszczenia przy jednoczesnym spadku zużycia energii przez maszynę. Pad porusza się po powierzchni sprzątanej nie pozwalając roztworowi myjącemu uciec spod niego – zmniejsza to zużycie wody.

Przeczytaj więcej

FLR – Fimap Long Range

FLR – Fimap Long Range

Jest to technologia ponownego wykorzystania wody, która zwiększa zasięg i czas pracy między przestojami technicznymi, a tym samym oszczędza czas użytkownikom naszych maszyn. System ten zwiększa wydajność operacji sprzątania powierzchni – zmniejszając liczbę przerw na opróżnienie i ponowne napełnienie zbiorników automatu szorującego. W ten sposób można wyczyścić większą powierzchnię w przeliczeniu na zapas roztworu detergentu w maszynie. Zmniejsza to zużycie wody i detergentów nawet o 66%* w przeliczeniu na operację sprzątania, a jednocześnie rośnie bezpieczeństwo operatora maszyny, ponieważ rzadziej musi pracować z chemicznymi środkami czystości. *Poziom oszczędności wyliczono dla potrójnego cyklu odzysku.

FSS – Fimap Solution Saver

FSS – Fimap Solution Saver

Woda i detergenty są dozowane przez nasze maszyny w oddzielnych obiegach, dzięki czemu automaty szorujące zużywają tylko tyle wody, ile naprawdę potrzeba, z prawidłowym rozcieńczeniem dawek środków czystości, dostosowanych ściśle do rodzaju sprzątanych zabrudzeń. W ten sposób woda i detergenty nie marnują się, ani nie pozostają na sprzątanych powierzchniach w nadmiernej ilości, która utrudniałaby ich ostateczne usunięcie.

FES – Fimap Energy Saver

FES – Fimap Energy Saver

System oszczędzania energii. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić do 35%.

FWF – Fimap Fluid Technology

FWF – Fimap Fluid Technology

Technologia FFW zapewnia równomierną dystrybucję detergentu dla obu szczotek.

FNC – Fimap Noise Canceling

FNC – Fimap Noise Canceling

Technologia redukująca poziomu szumów.

ID – Intelligent Drive

ID – Intelligent Drive

System sterowania maszyny wyposażono w wyświetlacz dotykowy, który w rewolucyjny sposób odmienia sposób sprzątania automatami. Wyświetlacz przedstawia błyskawicznie zrozumiałe informacje, umożliwiając intuicyjny wybór poszczególnych funkcji za pomocą jednolitego interfejsu cyfrowego. Za jego pomocą łatwo jest wybrać program sprzątania, zarejestrować własny program, obejrzeć samouczki w postaci wideoklipów, zaś w przypadku samobieżnych z fotelem operatora – wyświetlić obraz z kamery cofania.

Przeczytaj więcej