FIMAP postawił na akumulatory litowo-jonowe z myślą o łatwiejszej pracy klientów.


Technologia akumulatorów litowo-jonowych oznacza dwie ważne zalety: wysoką dyspozycyjność maszyn i ich niewielką masę. Akumulatory litowe maszyny czyszczącej można ładować w każdej chwili, dzięki czemu pozostaje do dyspozycji właściwie bez przerwy, a to już oszczędność czasu. Maszyny z akumulatorami litowymi są lżejsze, co ułatwia ich przewóz, a także wprowadzenie do pomieszczeń, które są poza zasięgiem transportu maszyn o znacznie cięższych akumulatorach. To z kolei rozszerza wachlarz zastosowań.

FIMAP opracował linię maszyn czyszczących zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi, ułatwiających sprzątanie maszynowe małych powierzchni. Asortyment maszyn z akumulatorami litowo-jonowymi obejmuje: ultrakompaktowe modele automatów szorujących – GL, GxL, Fimop i Genie XS, zamiatarkę akumulatorową Broom oraz odkurzacz FV9+.

Akumulatory litowo-jonowe umożliwiają: ładowanie i użytkowanie maszyn w dowolnym momencie, możliwość wprowadzenia ich na dowolny obiekt, łatwe manewrowanie w ciasnych miejscach, oraz pracę bez kabli ograniczających zasięg, czy dostępu do stacjonarnych stanowisk ładowania.

Akumulatory litowo-jonowe pozwalają także rozwijać moc maszyny w sposób dopasowany do metody pracy, co tym samym wydłuża czas pracy i zasięg między ładowaniami. W porównaniu z tradycyjnymi ogniwami elektrycznymi, akumulatory litowe umożliwiają regulację mocy maszyny względem siły i ilości zabrudzeń – zatem im więcej mocy potrzeba, tym więcej można jej czerpać z akumulatora. Z kolei podczas sprzątania mało wymagających powierzchni zużycie mocy akumulatora jest niskie, a jej wydatek stały, co zwiększa zasięg i czas pracy między ładowaniami.


Kto pyta nie błądzi

Potrzebujesz fachowego doradztwa w doborze maszyn i urządzeń sprzątających?

Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji! Skorzystaj z naszej Szybkiej Wyceny a my przygotujemy dla Ciebie specjalną propozycję.

Szybka wycena