Technologia, która zmniejsza zmęczenie operatora i chroni środowisko


Technologia szorowania oscylacyjnego przynosi istotne zalety automatów jednotarczowych i szorujących. Ruch oscylacyjny organów myjących zwiększa skuteczność sprzątania powierzchni, a także poręczność maszyny podczas manewrowania nią. Sprzyja to również elastyczności zastosowań – maszyny nadają się do sprzątania większej liczby rodzajów powierzchni, a jednocześnie zużywają mniej wody i energii, co jest korzystne dla użytkownika i środowiska.

Ruch oscylacyjny o dużej prędkości pozwala utrzymać spód pada równolegle do powierzchni posadzki – dotyka on ją całą swoją powierzchnią. Gwarantuje to wysprzątanie całej powierzchni oraz wysoką skuteczność usuwania brudu. Ruch oscylacyjny pada sprawia, że roztwór myjący nie ucieka spod niego, przez co przejście maszyny nie pozostawia po sobie zacieków. To zaś zmniejsza zużycie wody.

Oscylacyjne automaty sprzątające są ekologiczne. Nie dość, że gwarantują niższe zużycie wody i energii, często pozwalają zmniejszyć ilość zużywanego detergentu – i to do zera – co jest szczególnie ważne w przypadku preparatów agresywnych, czyli zawierających LZO (lotne związki organiczne).

Technologia szorowania oscylacyjnego zwiększa wygodę pracy maszyną. Ruchowi planetarnemu organów myjących towarzyszy niższy poziom drgań przenoszonych na operatora – w przypadku maszyn jednotarczowych rozwiązanie to poprawia stateczność ich ruchu i ułatwia manewrowanie nimi, co zmniejsza poziom wysiłku operatora w porównaniu z tradycyjnymi automatami sprzątającymi.

Pod warunkiem doboru prawidłowego pada, automaty oscylacyjne gwarantują znakomitą skuteczność sprzątania bez względu na rodzaj podłoża czy brudu. Bardzo dobrze nadają się do usuwania uporczywych zabrudzeń, przez co sprawdzają się w zakładach przetwórstwa żywności czy obróbki mechanicznej. Doskonale radzą sobie z powłokami woskowymi i wykończeniowymi, czy pielęgnacyjnymi, na posadzkach w obiektach handlowo-usługowych.
Ruch oscylacyjny organów myjących pozwala z łatwością usuwać niewielkie zabrudzenia z posadzek elastycznych i winylowych, typowo stosowanych w obiektach branży farmaceutycznej, opieki zdrowotnej, szkołach czy obiektach sportowych.
Kto pyta nie błądzi

Potrzebujesz fachowego doradztwa w doborze maszyn i urządzeń sprzątających?

Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji! Skorzystaj z naszej Szybkiej Wyceny a my przygotujemy dla Ciebie specjalną propozycję.

Szybka wycena