Modele RVS to odkurzacze przeznaczone do profesjonalnego odkurzania nieporęcznych i lekkich materiałów, takich jak skrawki papieru, tkaniny i wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne.

Opakowania

W wielu firmach z branży przemysłu spożywczego lub farmaceutycznego istnieją działy zajmujące się pakowaniem ich produktów.

Modele RVS zostały specjalnie zaprojektowane do przemysłowego odsysania skrawków pochodzących z tych operacji, zwykle dedykowanych do maszyn automatycznych.

Znaczenie zasysania skrawków pozwala na ciągłą konserwację procesu pakowania, unikając nagromadzonego materiału blokującego pracę maszyn automatycznych.

Elastyczność  Coynco pozwala nam na produkcję na zamówienie maszyn wykonanych w całości ze stali nierdzewnej.

Tekstylia

Podobnie jak w działach zajmujących się pakowaniem, firmy zajmujące się przetwarzaniem i krojeniem tkanin również produkują obszerne ścinki, które mogą powodować spowolnienie procesów produkcyjnych.

Bardzo lekki charakter odkurzanego materiału sprawia, że ​​konieczne jest zastosowanie specjalnie zaprojektowanych odkurzaczy przemysłowych.


CECHY I DZIAŁANIE

Odkurzacze przemysłowe RVS  mogą być wykonane w wersji pionowej RVS-V lub w wersji poziomej RVS-V.

Wersja pionowa minimalizuje gabaryty odkurzacza przemysłowego, wersja pozioma ma większą moc i dużą pojemność. Kurz zbierany jest do worka, dostępnego w różnych materiałach filtracyjnych, w zależności od potrzeb.

Wersja standardowa przewiduje zastosowanie worków jednorazowych, ale dostępne są również worki o większej mocy filtrującej w przypadku zasysania materiału pylistego. Zawsze występuje dodatkowy filtr bezpieczeństwa.

Przepływ ssania, który występuje od góry do dołu, pozwala produktowi osiąść wewnątrz worka z pojemnikiem, który jest utrzymywany w stanie rozciągniętym, wykorzystując w ten sposób siłę ssania do ściśnięcia materiału, w pełni wykorzystując pojemność worka zbiorczego.