Zachęcamy do odpowiedzialnego użytkowania zasobów oraz staramy się ograniczać oddziaływanie oferowanych produktów na środowisko – w całym ich cyklu życia.

Działając zgodnie z naszą Misja i Wizją odnośnie sektora czystości, dbamy o środowisko dzięki prowadzonej w zrównoważony sposób działalności produkcyjnej oraz oferując produkty firmy FIMAP – ekologiczne i wysoce wydajne. Każdy nowy projekt produktu autorstwa FIMAP rodzi nowe możliwości doskonalenia wyrobu i ograniczenia jego wpływu na środowisko – od zaopatrzenia w surowce do produkcji produktu po jego ostateczną utylizację.

Firma FIMAP nieustannie udoskonala możliwości recyklingu produkowanych maszyn, jednocześnie dbając, aby ich trwałość i długość użytkowania, czyli cały cykl życia, był jak najdłuższy.

Opakowania produktów projektowane są w możliwie jak najmniejszych gabarytach, aby usprawnić przewóz maszyn.

FIMAP tworzy nowatorskie rozwiązania, które opierają się na maksymalnie racjonalnym zagospodarowaniu zasobów, w szczególności wody. Równie cennym zasobem jest czas. Dlatego oferujemy naszym klientom maszyny, których obsługa jest intuicyjna i nie wymagają wiele czasu aby przygotować je do pracy, a ich eksploatacja jest ekonomiczna i pozwala na duże oszczędności.

Każda z wypracowanych technologii wpływa również na koszty zarządzania flotą i eksploatacji produktów FIMAP w całym cyklu ich życia. W ten sposób zasoby wykorzystywane są maksymalnie, a marnotrastwo ograniczone praktycznie do zera.

Technologie w służbie środowiska

Technologie w służbie środowiska

Zrównoważone rozwiązania technologiczne firmy FIMAP sprzyjają wyższej wydajności produkcji i optymalnemu zagospodarowaniu zasobów. Są przyjazne dla środowiska, a także angażują użytkownika w odpowiedzialne korzystanie z zasobów.

Przeczytaj więcej

Ślad węglowy – podejście systematyczne

Ślad węglowy – podejście systematyczne

Zmiany klimatu, których jesteśmy świadkami, są skutkiem działalności człowieka. Działając zgodnie z ISO 9001:2015 i pracując nad wdrożeniem ISO 14001:2018 dokładamy wszelkich starań, aby zapobiegać dalszym negatywnym oddziaływaniom na środowisko.

Przeczytaj więcej