Czyszczenie i konserwacja powierzchni coraz częściej opiera się na nowoczesnych, ekonomicznych rozwiązaniach, tworzonych dodatkowo w trosce o środowisko naturalne. Współczesne maszyny do sprzątania są wydajne, ekologiczne, zaprojektowane w trosce o komfort i bezpieczeństwo pracy użytkowników. Nowoczesne rozwiązania tworzone są ponadto w odpowiedzi na indywidualne oczekiwania i potrzeby klientów. Optymalne, ekologiczne i efektywne czyszczenie powierzchni to przede wszystkim trwałe wydajne, najwyższej jakości maszyny sprzątające.

Efektywne czyszczenie powierzchni – przygotowanie do sprzątania

Optymalne sprzątanie różnych powierzchni wymaga w pierwszej kolejności zapoznania się z rodzajem powierzchni i materiałem, z jakiego jest wykonana. Dzięki temu możliwy jest najlepszy dobór zarówno maszyn czyszczących, jak i odpowiednich preparatów. Dla efektywnego i skutecznego czyszczenia powierzchni należy również zwrócić uwagę na rodzaj zabrudzeń. Maszyny do sprzątania – szorowarki do podłóg, zamiatarki czy inne maszyny do mycia podłóg – zwykle dostosowuje się do stopnia zabrudzenia i jego rodzaju. Zazwyczaj jest to związane ze specyfiką danego miejsca: innego rodzaju zabrudzenia będą występować na hali produkcyjnej, inne w szpitalu czy biurach, a jeszcze inne na siłowni czy basenie. Oprócz odpowiedniej maszyny do sprzątania ważny jest także dobór środków czyszczących. Współcześnie używa się detergentów o łagodnym, ale skutecznym działaniu, często biodegradowalnych – w trosce o środowisko naturalne.

Maszyny czyszczące do podłóg – nowoczesne i ekologiczne rozwiązania

Urządzenia do mycia podłóg, myjki do podłóg przemysłowych, maszyny do czyszczenia posadzek – wszystkie te urządzenia umożliwiają czyszczenie powierzchni różnego rodzaju i o różnym rozmiarze w krótkim czasie. Zapewniają też dokładniejsze czyszczenie powierzchni problematycznych. Obiekty takie jak hale dworcowe, sportowe, magazynowe, lotniska, place parkingowe czyszczone są najczęściej za pomocą zamiatarek samojezdnych, posiadających napęd umożliwiający manewrowanie maszyną oraz dużą moc, dzięki której nadają się szczególnie do czyszczenia dużych powierzchni. Tego typu maszyny są niezwykle wydajne. Zamiatanie, szorowanie i suszenie powierzchni odbywa się w jednym przebiegu, co znacznie skraca czas pracy i pozwala na oszczędność energii. Zazwyczaj też maszyny do sprzątania dużych powierzchni umożliwiają pracę bez konieczności zatrzymywania ruchu w poszczególnych obiektach.

Ekonomiczne i efektywne sprzątanie hal produkcyjnych i magazynowych

Większość powierzchni, do których sprzątania używa się maszyn czyszczących, charakteryzuje się dużą przestrzenią. Posadzki są jednym z elementów, który jest poddawany intensywnemu użytkowaniu i co za tym idzie – silnym zabrudzeniom. Regularne szorowanie mechaniczne z wykorzystaniem np. maszyn do czyszczenia podłóg jest jednym ze sposobów na skuteczne i efektywne utrzymanie powierzchni w czystości. Profesjonalne maszyny do sprzątania dokładnie usuwają wszelkie zabrudzenia nawet z posadzek betonowych, z mikrobetonu i innych porowatych nawierzchni. Ekonomiczne maszyny czyszczące zapewniają doskonałą wydajność i skuteczność w sprzątaniu wszelkich powierzchni, o różnym rodzaju i stopniu zabrudzeń. Maszyny sprzątające wyposażone są poza tym w innowacyjne technologie, które umożliwiają długą i nieprzerwaną pracę, a także dokładne usuwanie zanieczyszczeń.

Dzięki szerokiej gamie produktów istnieje możliwość dopasowania maszyny do mycia podłóg do indywidualnych potrzeb firmy czy przedsiębiorstwa. Szorowarki do podłóg świetnie sprawdzą się również w przypadku czyszczenia kostki brukowej, z kolei zaawansowane maszyny do czyszczenia hal produkcyjnych czy maszyny do czyszczenia hal magazynowych będą wydajnie i skutecznie pracować nawet na bardzo dużych powierzchniach. Warto postawić na nowoczesne, ekologiczne i innowacyjne rozwiązania – w trosce o środowisko i bezpieczeństwo użytkowników, a także komfort pracy i skuteczność działania.

Oficjalny dystrybutor Fimap

Maszyny
czyszczące

Sprawdź całą gamę maszyn czyszczących

Zobacz ofertę

Oficjalny serwis Fimap

serwis czysta polska

Serwis
urządzeń

Szereg usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych

Zamów serwis

Pakiety finansowania

Leasing i wynajem
maszyn

Wybierz najdogodniejszą opcję finansowania dla siebie

Sprawdź